Business Development Representative (Ringostat)

  1. Кратко описание на позицията

    Ringostat - това са 7 продукта за анализ и продажби, които са обединени в една екосистема. През последната година и половина всяко тримесечно получаваме наградата "High Performer" на реномираната услуга за обратна връзка G2 и сме сред 15-те най-добри услуги в света в нашата категория. Също така ние сме единственият официален технологичен партньор на Google Analytics сред подобни услуги в Източна Европа. В момента клиенти на Ringostat са 1200 бизнеса по целия свят.

    Във връзка с развитието на бизнеса в България, ние търсим специалист в продажбите, който:

    1. Ще ни помогне да изградим продажби в региона от нулата;
    2. Знае как да намери и установи контакт с "правилните" хора;
    3. Ще разбере стойността на нашите продукти и ще ги предаде на потенциални клиенти;
    4. Няма да "натрапва",а професионално ще търси болката и нуждите на клиента и ще предложи оптимално решение;
    5. Ще осигури лесно внедряване и бързо получаване на резултати от Ringostat за клиента;
    6. Ще осигури такова ниво на клиентско обслужване, че да ни препоръчват;
    7. Готов е непрекъснато да се учи и да се усъвършенства, независимо от неговия опит.
  2. Основни изисквания към бъдещия колега на тази позиция:

    1. Професионални знания и умения.

      1. Опит в b2b продажби от 1 година.
      2. Умение и желание за общуване с хора и да им помагаш. Подход ориентиран към клиента.
      3. Способност за бързо намиране на информация в Google, Facebook, Linkedin.
      4. Разбиране как е устроен бизнесът (от малки до enterprise компании).
      5. Руски или английски, ниво минимум upper intermediate.
    2. Лични качества.

      1. Предприемачески ум.
      2. Фокус върху постигането на резултати.
      3. Способността ясно и компетентно да изразявате мислите си устно и писмено.
      4. Бързо обучение.
      5. Не само "желание за развитие",но и желание да се направи всичко необходимо за това.
      6. Способност за работа в мултизадачност
    3. Ще бъде плюс.

      1. Предприемачески опит (включително неуспешен).
      2. Опит в продажбите в b2b SaaS.
      3. Опит в продажбите на софтуер / CRM услуги  / телефонни услуги на корпоративни клиенти.
      4. Опит и комуникация по телефон.
      5. Опит за работа със CRM системи.
      6. Знания в областта на дигиталния маркетинг (Google Analytics,Google Ads).
  3. Функционални задължения

    1. Развитие на Ringostat на територията на България.
    2. Работа с клиенти, които са проявили интерес към продукта.
    3. Провеждане на ежедневни ефективни онлайн/офлайн срещи с потенциални клиенти и партньори.
    4. Идентифициране истинските болки и нужди на бизнеса и предлагане на най-доброто решение.
    5. Онбординг на клиента до получаване на първото плащане, както и своите бонуси.
    6. Привличане на големи клиенти и партньори по предварително зададен списък.
    7. Първоначално (до 20 клиента) оказване на подкрепа на текущите клиенти на български език, взаимодействие с екипа за поддръжка в Украйна по сложни въпроси.
    8. Постигане на план за продажби и LTV.
  4. Какво предлагаме на колегата на тази позиция?

    1. Ясно разписана прозрачна мотивационна система. Никога няма да имаш въпроси за това: "Как да печеля повече?"- винаги ще знаеш от какво зависят приходите ти и как това им се отразява.
    2. Прогресивни, млади и професионални ръководители. Ние помагаме да се стигне до резултат, ако нещо не работи и не пречим на работата, ако всичко е наред.
    3. Страхотен продукт, който е наистина лесен за продажба, защото Ringostat решава конкретни и разбираеми бизнес задачи.
    4. Цял набор от предимства пред всички конкуренти, особено в България.
    5. Системен подход към адаптацията: имаме структуриран дневен план, в който са вложени 6 години опит в продажбите на нашия продукт в различни формати. Ще имаш и личен наставник - един от най-добрите ни специалисти по продажби.
    6. Собствена вселена: затворен форум, своя Уикипедия и собствена библиотека, система  за геймификация, вътрешна валута (нетпикси) и магазин (Netpeak Store).
    7. Трудов договор и 20 календарни дни платен отпуск.
  5. За какво работи нашият «Business Development Representative»?

    1. Помощ за изграждане и мащабиране на продажбите в България.
    2. Развитие на бизнеса на нашите клиенти чрез включването им към ефикасните продукти на Ringostat, което прави бизнеса им по-рационален и резултатен.
  6. Критерии, по които ще се оценяват резултати на работата на този специалист.

    1. Основни:
      1. Сумата от първите продажби на продукта (пряко и чрез привлечени партньори);
      2. LTV на клиентите на Ringostat BG.
    2. Междинни:
      1. Количеството и качеството на комуникациите с клиентите;
      2. Количество нови продажби;
      3. Конверсия от проведени демонстрации на продукта в продажби;
      4. % клиентски отлив (Churn rate).
  7. Наличие на командировки и техния процент от работното време.

    Рядко, в случай на срещи с големи клиенти. Също така са възможни бизнес пътувания за посещение на профилни събития.

  8. Съотношение на работа в офиса и срещи с клиенти.

    90%-разговори, е-mail, месинджър или офлайн срещи с клиенти.5% - отчитане в CRM (Pipedrive).

  9. Какво е лошото в работата на тази позиция?

    1. Трябва да се работи усилено, за да се постигнат резултати. Ето защо е важно ефективното планиране на времето, както в рамките на 1 работен ден, така и за месец(и) напред.
    2. Трябва да отделите много време за обучение и самоусъвършенстване, тъй като сферата на интернет маркетинга непрекъснато се променя, продуктът Ringostat непрекъснато се развива.
    3. Задачите винаги са повече от време за тяхното изпълнение.
  10. Място на специалиста в структурата на компанията:

    1. Отделът, където ще работи специалистът.

      Отдел работа с клиенти.

    2. Брой на колегите в отдела.

      ~14.

    3. На кого се подчинява този колега.

      Sales Development Teamlead, CCO, CEO of Netpeak Bulgaria

    4. Предполага ли се наличие на подчинени, техен брой.

      Не и в началото. С развитието на Ringostat BG ще развием и екип в България.

    5. Възможното кариерно развитие на тази позиция.

      Country Manager

  11. Условия за работа:

    1. Продължителност на изпитателния срок.

      2 месеца (заплащат се).

    2. Наличие на бонуси.

      Не.

  12. Какво да направя, за да работя на позиция «Business Development Representative»?

    Да се попълни анкетата, да се направи тестово задание и да се преминат две интервюта.

Кандидатстване за тази роля

Този сайт използва "бисквитки" и други технологии за проследяване, за да ви помогне да навигирате и възможността ви да предоставяте обратна връзка, да анализирате използването на нашите продукти и услуги, да помагате в нашите рекламни и маркетингови усилия за по-добро удобство на потребителите.