Junior SEO Specialist (Netpeak)

  1. Кратко описание на позицията

    Ние активно търсим Junior SEO Specialist и сме готови да вземем в екипа ни талантливи, енергични и целенасочени специалисти,  завършили профилни учебни заведения, започващи да изграждат кариерата си. От голяма полза ще бъде опит в SEO, знания за HTML, JavaScript, Wordpress и т.н. Тази позиция предполага работа под ръководство на старши специалист и преход на позиция Middle SEO Specialist при продуктивна работа и успешно преминаване на атестация.

  2. Видео

  3. Функционални задължения

    1. Производство на услугата под ръководството на Middle SEO Specialist:
      1. Подбор на ключови фрази и съставяне на семантично ядро, клъстеризация на събраната семантика.
      2. Проверка на текстове за уникалност.
      3. Съставяне и проверка на внедрените Title, Keywords, Description, h1.
      4. Проверка на работата на форми за заявки, колички в онлайн магазините.
      5. Първичен анализ на ползваемост.
      6. Съставяне на технически задания за копирайтъри.
      7. Анализ и изчистване на външни линкове.
      8. Провеждание на мини-одити.
      9. Разписване на различни технически задания.
      10. Извършване на други задачи от Middle/Senior SEO специалисти.
    2. Обучение. В края на изпитателния срок и 4 месеца след преминаването му, колегата трябва да премине атестация, която ще покаже дали е научил цялата необходима информация и дали е готов към самостоятелната работа по проекта.
  4. Основни изисквания към бъдещия колега на тази позиция

    1. Професионални знания и умения

      1. Представа какво е онлайн маркетинг.
      2. Опит в SEO, знания за HTML, JavaScript, Wordpress и др. CMS и Framework.
      3. Достатъчно е владеенето на английски език на ниво четене на документация с Google Translate.
      4. Способност за правилно и ясно формулиране на мислите си писмено, без проверка в MS Word.
    2. Лични качества

      1. Самообучение. Способност за самостоятелно обучение и придобиване на нови знания (ние вярваме в принципа “Невъзможно е да научиш някого, може единствено сам да се научиш”).
      2. Перфекционизъм. Готовност да се поправят и да се пренаписват, да се променят и да се търсят нови решения, докато няма да бъде намерено идеалното решение.
      3. Целенасоченост. Умение да завършиш започнатото докрай, независимо от трудностите и препятствията, които възникват по пътя.
      4. Рационалност. Неприязън към загуба на време за това, което може да се направи по-ефективно и по-бързо или да не се прави изобщо. Умение винаги да си поставяш въпроса “защо?” преди да направиш нещо, дори и когато "някой е поискал да се направи това".
      5. Отговорност. Готовност за взимане на самостоятелни решения.
      6. Самоорганизираност. Умение за работа в условията на мултизадачност без допълнителни напомняния от постановчика на задачите.
    3. Цели, поставени пред специалиста «Junior SEO Specialist»

      1. Да научи основите на SEO и да стане самостоятелен SEO специалист.
      2. Да разтовари Middle SEO специалиста от рутинна и монотонна работа.
    4. Ще бъде плюс

      1. Ако сте студент или наскоро дипломиран (до 3 години) в сферите на маркетинг или IT.
      2. Ако проявите smart-способностите си, правейки тестовото ни задание.
    5. Критерии, по които ще се оценяват резултати на работата на този специалист

      Средният денонощен прираст на небрандови organic трафик по проекти, над които работят заедно Jr. и Middle SEO специалисти.

    6. Наличие на командировки

      Доста рядко са възможни командировки за срещи с клиенти (0-5%).

  5. Какво предлагаме на колегата на тази позиция

    1. Ясно разписана прозрачна мотивационна система. Никога няма да имаш въпроси за това: "Как да печеля повече?"- винаги ще знаеш от какво зависят приходите ти и как това им се отразява.
    2. Системен подход за адаптация - имаме структуриран план, в който са вложени години опит в управлението на проекти. Ще имаш и личен наставник - един от най-добрите ни специалисти.
    3. План за твоето лично кариерно развитие.
    4. Собствена вселена: затворен форум, своя Уикипедия и собствена библиотека, система  за геймификация, вътрешна валута (нетпикси) за магазина ни (Netpeak Store).
    5. Допълнително здравно осигуряване.
    6. Удобен работен график: от 8 (12) до 17 (21) часа.
    7. Трудов договор и 20 работни дни платен отпуск.
  6. Място на специалиста в структурата на компанията

    1. Отделът, където ще работи специалистът

      SEO-Department

    2. Брой на колегите в отдела

      > 20

    3. На кого се подчинява този колега

      Head of SEO и Middle SEO Specialist

    4. Предполага ли се наличие на подчинени, техен брой

      Не

    5. Възможното кариерно развитие на тази позиция

      Middle, Senior SEO Specialist, Team Lead

  7. Описание на компанията

    Netpeak има за цел да стане водеща агенция в Източна Европа за оптимизация на сайтовеонлайн реклама и други видове ефективен онлайн маркетинг.

  8. Описание на отдела, технологиите и методите

    За 14 години работа създали сме десетки вътрешни разработки, които помагат на нас и клиентите ни да пестим време и пари на неефективни действия и рутинни задачи. Някои от софтуерите станаха самостоятелни SaaS-инструменти, помагащи на хиляди специалисти в целия свят да решават по-ефективно бизнес-задачите в сферата на дигиталния маркетинг, уеб анализ и обучение на служители. Serpstat, Ringostat, Netpeak Spider, Netpeak Checker и Academy Ocean са само част от продуктите, с които ще работите.

  9. Условия за работа

    Постоянен трудов договор.

  10. Информация за контакт с HR при въпроси

    Аделина Иванова

    a.ivanova@netpeak.net

Кандидатстване за тази роля

Този сайт използва "бисквитки" и други технологии за проследяване, за да ви помогне да навигирате и възможността ви да предоставяте обратна връзка, да анализирате използването на нашите продукти и услуги, да помагате в нашите рекламни и маркетингови усилия за по-добро удобство на потребителите.